Înfruntare în PBE – TFT: Invenții și dispozitive

De pe 21 pe 24 octombrie, creatorii tăi preferați și cei mai buni jucători din toată lumea se vor înfrunta într-o competiție specială în PBE, bazată pe viitorul set TFT: Invenții și dispozitive.

Cel mai nou set TFT, Invenții și dispozitive, va fi lansat cu patch-ul 11.22, dar înainte de a fi live, setul mai are o apariție – în PBE. Public Beta Environment (PBE) le dă dezvoltatorilor ceva timp în care să caute bug-uri și să continue să echilibreze jocul. Acesta este și mediul în care jucătorii de la toate nivelurile de îndemânare inventează și reinventează meta-ul. Și în timp ce cu toții ajustăm noua mecanică, caracteristicile și campionii setului, de ce să nu facem și o mică super-competiție la cel mai înalt nivel?

De aceea, colaborăm cu Wisdom Media ca să vă aducem Înfruntarea în PBE – TFT Invenții și dispozitive! Desfășurându-se între 21 și 24 octombrie în PBE și în setul Invenții și dispozitive, care încă nu s-a lansat, această competiție îi aduce laolaltă pe creatorii de conținut TFT preferați și cei mai buni jucători din întreaga lume. Acești jucători se vor zbate de vor sări halatele de laborator și ochelarii de protecție de pe ei ca să inventeze și să creeze meme-uri pentru cele mai bune compoziții de echipă, în cadrul unei competiții care s-ar putea să rupă setul în două, dar nu vă faceți griji, dezvoltatorii îl vor repara. Ultimele două zile ale evenimentului vor fi transmise pe Twitch, așa că intrați pe 23-24 octombrie ca să urmăriți competitorii rămași înfruntându-se pentru titlul de Inovator suprem și pentru premii în valoare de 5.000 USD!

Abia așteptăm să vedem ce combinații și strategii pot folosi concurenții pentru a ajunge la victorii glorioase... sau la înfrângeri spectaculoase. Acesta va fi primul test adevărat pentru jocul competitiv al setului Invenții și dispozitive, așa că echipa TFT va urmări totul îndeaproape, alături de voi, ca să vadă cum se prezintă setul!

Format și jucători

Această competiție va aduce laolaltă 16 dintre cele mai mari personalități TFT din întreaga lume, dar căutăm și alți veterani TFT foarte pricepuți și talentați, care să li se alăture! Puteți trimite cereri de înscriere pentru unul dintre 64 de locuri la turneu aici. Înscrierile vor fi confirmate pe 18 octombrie, la 9:59 ora României.

Înfruntare în PBE – TFT: Invenții și dispozitive se va desfășura între 21 și 24 octombrie, fiecare zi începând la 16:00 ora României.

Ziua 1: preliminarii

Cei 64 de solicitanți selectați joacă 3 meciuri, primii 4 din fiecare lobby mergând mai departe. Apoi, primii 32 mai joacă încă 3 meciuri, primii 4 din fiecare lobby mergând mai departe în Ziua 2.

Ziua 2: preliminariile continuă

Cei 16 jucători din Ziua 1 joacă 4 meciuri în același lobby, primii 4 din fiecare lobby mergând mai departe în Ziua 3.

Ziua 3: faza grupelor

16 jucători invitați se vor alătura celor 8 calificați din preliminarii. Jucătorii vor juca 3 meciuri, lobby-urile schimbându-se cu fiecare meci. Primii 16 după scorul general merg mai departe, pentru a juca alte 3 meciuri, cu o resetare a punctelor între faze. Primii 8 jucători după scor vor avansa în finală.

Ziua 4: finala

8 jucători joacă 5 meciuri, iar jucătorul cu cel mai mare scor va fi încoronat Inovator suprem!

Unde puteți urmări

Puteți urmări ziua 1 și 2 pe stream-urile individuale ale jucătorilor participanți și să veniți alături de noi pe Twitch pentru faza grupelor și finală la 16:00 ora României, pe 23-24 octombrie.